آموزش پاکسازی پوست در بهترین آموزشگاه تهران (به همراه ارائه مدک معتبر)

پاکسازی پوست صورت چیست؟

پاکسازی پوست یا پیلینگ Peeling یا لایه برداری پوست به معنای برداشتن لایه‌های مرده پوست است که باعث پاک شدن پوست و درخشندگی آن می‌شود. امروزه پاکسازی پوست و لایه برداری بین خانم‌ها رواج بسیار پیدا کرده است و برای پاک و تمیز کردن جوش، لکه‌های قهوه ای پوست،  جای جوش و لکه‌های بارداری بر روی پوست از این روش استفاده می‌کنند. پاکسازی پوست باعث شادابی، طراوت و زیبایی پوست شما می‌شود. با لایه برداری و پاکسازی پوست خود در سالن VIP لی لی برای همیشه با مشکلات پوستی خود مانند زبر بودن پوست، کک و مک، کدر بودن پوست، چروک های پوستی و همچنین منافذ باز پوست خداحافظی کنید.

امروزه بعضی خانم‌ها سعی می‌کنند در خانه لایه برداری و پاکسازی پوست خود را بصورت تجربی انجام دهند ولی این کار نیاز به تخصص خاص و وسایل و مواد مرغوب جهت لایه برداری دارد که در مطب ها، کلینیک های زیبایی و درمانی این کار با دستگاه‌های پیشرفته و توسط متخصصین این کار انجام می‌شود.

آموزش پاکسازی پوست در تهران

شما می‌توانید با مراجعه به کلینک های مجهز و معتبر مانند سالن VIP لی لی که دارای مدرن ترین و مجهزترین دستگاه‌ها جهت پاکسازی پوست صورت و بدن و همچنین متخصصین حرفه ای است، با اطمینان به این مرکز مراجعه کرده، که پس از بررسی نوع پوست شما، پاکسازی بر اساس آن به بهترین نحو و با مرغوب ترین مواد پوست آسیب دیده شما پاکسازی می‌شود.

در صورتی که به دنبال آموزش پاکسازی پوست با مدرک معتبر هستید، می توانید از دوره های آموزشی حضوری بهره مند شوید.

تماس با آموزشگاه پاکسازی پوست تهران

چنانچه قصد پاکسازی پوست خود را دارید و یا میخواهید در این حرفه به طور کامل مسلط شوید، جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

۰۹۱۲۰۳۱۱۳۱۷

در انتهای همین صفحه نیز، توضیحات بیشتری از دوره‌های آموزشی ذکر گردیده است.

آموزش پاکسازی پوست صورت در تهران و هزینه و قیمت پاکسازی پوست | فاطمه حبشی

تاریخچه لایه برداری و پاکسازی پوست

از زمان‌های گذشته تاکنون به پوست و اهمیت نگهداری و جوان سازی آن توجه بسیار شده است، زیرا پوست پوشش بیرونی بدن است و اولین چیزی که به چشم دیگران می‌آید، همین پوست است که سن و طراوت و جوانی هر فرد را نشان می‌دهد. در گذشته‌های بسیار دور از روش‌های مختلفی جهت جوان سازی پوست استفاده می‌کردند. مثلا کلئوپاترا فرعون مصر نیز از حمام شیر برای جوان سازی و لطافت و زیبایی پوست خود استفاده می‌کرد، زیرا شیر دارای اسیدلاکتیک بوده و برای جوان سازی پوست عالی است. رومیان باستان نیز برای جوان سازی پوست خود از روش وان شراب بهره می‌بردند.

اما از اولین اقداماتی که برای پاکسازی پوست انجام شد، به دهه ۱۸۷۰ برمی گردد که در آن سال برای پاکسازی پوست های خشک و چرب، خمیری را تهیه ‌نمودند که از آن جهت پاکسازی استفاده می‌شد. اما با پیشرفت علم در ایالات متحده شخصی به نام آنتوانت لاگاس برای بهبود اسکارهای ناشی از جراحات جنگ از روش پیلینگ با فنل استفاده کرد تا بتواند پوست های آسیب دیده را ترمیم کند.

شناخت انواع پوست برای پاکسازی

برای پاکسازی پوست ابتدا باید نوع پوست را شناسایی کرد تا بتوان با بهترین مواد و روش، پوست را از هرگونه آلودگی و چربی و لکه پاکسازی نمود. اما در کل بصورت روزانه دو بار در روز صورت خود را به آرامی با آب خنک و صابون تمیز کنید. سعی کنید پس از شستشوی صورت با حوله ای نرم و بدون کشیدن روی پوست، صورت خود را خشک نمایید تا از چروک شدن پوست جلوگیری شود. جهت جلوگیری از انتقال میکروب و آلودگی‌ها به پوست از لیف استفاده نکنید و سعی کنید با نوک انگشتان که نرم و لطیف است برای شستن صورت خود استفاده کنید.

انواع و نمونه‌های مختلف پوست

 • پوست نرمال: اکثر پوست‌ها نرمال هستند، به پوست‌هایی که حساس نیستند و روشن و متعادل هستند پوست نرمال می‌گویند، پوست‌های نرمال به ندرت جوش می‌زنند و با شستشو، پوست نرم و لطیف می‌شود.
 • پوست چرب: در پوست چرب منافذ پوست باز است و یک لایه چربی روی پوست قرار دارد که این پوست مستعد جوش است زیرا غدد چربی آن فعال هستند اما می‌توان با روش‌های پاکسازی مناسب پوست و استفاده از مواد مرغوب جهت پاکسازی صورت از چربی های اضافی صورت خلاص شد و پوستی نرم و لطیف و نرمال داشت. در ضمن از حسن‌های خوب این نمونه پوست، دیرتر چروک شدن آن است که در پوست‌های دیگر از مزیت وجود ندارد.
 • پوست خشک: پوست خشک، پوستی است که فاقد چربی و رطوبت است و منافذ بسیار ریزی دارد. در این نوع، سطح پوست بصورت خط ها و چروک هایی باریک و مرئی نشان داده می‌شود، در واقع این نوع پوست زودتر چروک می‌شود و به صورت پوسته پوسته می‌شود. این نوع پوست بخاطر نداشتن چربی به ندرت جوش میزند و با شروع سرما پوست خشک می‌شود و احساس خارش در پوست به وجود می‌آید. برای مرطوب نگه داشتن پوست و جلوگیری از خشک شدن آن باید از محصولات مرغوب آرایشی استفاده کرد و مراقبت‌های پوستی را بصورت ماهانه و زیر نظر متخصصین این کار انجام داد تا همیشه پوستی مرطوب داشته باشید.
 • پوست آکنه دار: جوش های قرمز که سر چرکین ندارند را آکنه گویند. پوست‌های آکنه دار ارثی هستند و با متدهای جدید پاکسازی پوست می‌توان این مشکل را حل کرد و پوستی صاف و لطیف داشت.
 • پوست با جوش سرسیاه: جوش سر سیاه در اغلب پوست‌ها مشاهده می‌شود. این جوش یک کیسه مویی است، که با چربی پوست و کراتین تشکیل می‌شود. جوش سر سیاه اغلب در مرکز صورت، به صورت یک برآمدگی در زیر پوست ظاهر می‌شود و پیدایش آن بر اثر اکسید شدن چربی پوست در مجاورت محیط است. درمان جوش های سر سیاه با دستگاه‌های پاکسازی پوست به راحتی و بدون درد انجام می‌شود.
 • پوست ترکیبی: این نوع پوست ترکیبی از پوست خشک و چرب است. به این صورت که قسمت‌هایی از پوست مانند بینی، چانه و پیشانی چرب هستند و گونه‌ها خشک هستند، که باید برای متعادل کردن تمام قسمت‌های پوست از آبرسان های مناسب و پاکسازی به موقع پوست استفاده کرد.
 • پوست حساس: پوست‌های حساس دارای ظاهری قرمز و یا صورتی هستند که به راحتی قرمز می‌شوند. این مدل پوست‌ها نیاز به مراقبت بسیار دارند و نباید از هر نوع لوازم آرایشی و یا پاک کننده‌ها و یا لایه بردار برای پاکسازی آن استفاده نمود، زیرا به آسانی دچار آسیب می‌شوند.
 • پوست چروک: هر نوع پوستی به مرور چروک می‌شود و حالت افتادگی پیدا می‌کند. چروک صورت ابتدا در چانه، خط خنده و دور چشم پدیدار می‌شود، اما با مراقبت‌های به موقع، استفاده از آبرسان های مناسب و پاکسازی ماهانه پوست می‌توان از چین و چروک های پوست کاهش داد و پیدایش چروک های پوست را به تعویق انداخت و پوستی جوان و شاداب را برای مدتی طولانی داشت.
 • پوست با لکه‌های قهوه ای: پیدایش لکه های قهوه ای پوست بر اثر استفاده نکردن از ضد آفتاب و قرار گرفتن مستقیم در معرض تابش نور خورشید به وجود می‌آید. این لکه های قهوه ای و گاهی سیاه می‌شوند که برای از بین آن‌ها حتما باید زیر نظر متخصص باشد زیرا با درمان اشتباه ممکن است نه تنها حتی لکه ها از بین نرود، بلکه برای همیشه باقی بماند.

آموزش پاکسازی پوست صورت در تهران و هزینه و قیمت پاکسازی پوست | فاطمه حبشی

انواع لایه برداری و پاکسازی پوست

برای لایه برداری و پاکسازی پوست چند روش مرسوم است که با تشخیص نوع پوست شما توسط متخصصین در این زمینه یکی از روش‌ها را جهت پاکسازی پوست به شما پیشنهاد داده و انجام می‌دهند. از روش‌های متداول لایه برداری عبارتند از:

 • پیلینگ شیمیایی: لایه برداری در این روش با تخریب پوست و لایه‌های آن انجام می‌شود و با توجه به عمق لکه از یک روز تا دو هفته بازسازی پوست صورت می‌پذیرد. مواد شیمیایی که برای این لایه برداری انجام میشود: اسید لاکتیک، رزور سینول، سالسیلیک اسید، اسیدرتینوئیک و اسید کربولیک (فنل) اسید تری کلرواستیک هستند که مقدار و غلظت استفاده از مواد بستگی به عمق لکه و تعداد دفعات استفاده جهت لایه برداری دارد.
 • پیلینگ مکانیکی: در این روش به کمک وسایل مکانیکی پوست را ساییده و برای از بین بردن لکه های بسیار عمیق مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • پیلینگ لیزری: دو نوع لیزر برای لایه برداری موجود است. لیزر دی اکسید کربن و لیزر اربیم یاگ، که در هر دو نوع به کمک بخار آب و گرما کار لایه برداری را روی پوست انجام می‌دهند.

در سالن VIP لی لی برای لایه برداری صورت بوسیله دستگاه آکوا فیشیال که یکی از جدیدترین و به روز ترین دستگاه‌هاست، استفاده می‌شود. با استفاده از این دستگاه و تشخیص نوع پوست شما توسط متخصصین حرفه‌ای ما که آموزش پاکسازی پوست را به صورت کاملا تخصصی دوره دیده‌اند، شما دارای پوستی نرم و لطیف و عاری از هرگونه آلودگی و چربی می‌شوید.

فواید، مزایا و تاثیرات پاکسازی پوست

پوست‌ها از انواع مختلفی مانند چرب، خشک، با منافذ پوستی باز و غیره تشکیل شده است که امروزه با صنعتی شدن زندگی و ازدیاد آلودگی‌های محیط زیستی و همچنین نازک شدن لایه ازن اشعه آفتاب نه تنها دارای فایده نیست بلکه مضر بوده و موجب مشکلاتی چون لکه های پوستی، تلانژکتازی، بدخیمی‌های پوستی، ایجاد کک و مک، به وجود آمدن چین و چروک های پوستی، کراتوزهای آفتابی و تغییر رنگ پوست می‌شود، که زیبایی شما را از بین می‌برد. پس شما می‌توانید با مراقبت‌های به موقع و پاکسازی پوست و آبرسانی و استفاده از کرم های ضد آفتاب مناسب، پوست خود را از هرگونه آلودگی و لکه پاک کنید و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید و زیبایی را به چهره خود هدیه دهید.

امروزه وسایل و تجهیزات بسیاری برای پاکسازی پوست مراکز معتبر وجود دارد که شما می‌توانید با ماهی یک بار پاکسازی صورت خود، برای همیشه صورتی صاف و شفاف و با طراوت داشته باشید و از پیری زودرس فاصله بگیرید. اما بطور کلی از فواید پاکسازی پوست عبارتند از:

 • پس از پاکسازی پوست خود نیاز به استراحت ندارد
 • قیمت آن نسبت به اینکه پوست را بازسازی می‌کند بسیار مناسب است
 • پس از پاکسازی بلافاصله تاثیر آن را در چهره خود مشاهده خواهید کرد
 • تاثیر پاکسازی پوست را نه تنها در همان لحظه بلکه در طولانی مدت نیز احساس خواهید کرد

آیا پاکسازی پوست عوارض و ضرر هم دارد؟

پاکسازی پوست نیاز به تخصص خاص خود دارد و هرکس نمی‌تواند بدون داشتن تخصص کافی این کار را انجام دهد. همانطور که پیش تر گفته شد پوست از انواع مختلفی تشکیل شده است و هر نوع پوست دارای یک نوع عارضه است که برای رفع آن‌ها نباید از یک روش کلی استفاده کرد. برای درمان هرکدام از لکه های پوستی و جوش و غیره باید از یک روش خاص جهت درمان استفاده نمود که تشخیص استفاده از روش‌های مختلف نیاز به متخصص آن کار دارد.

اما امروزه هر مرکز لیزر یا آرایشگاهی یک یا چند دستگاه تهیه نموده است و اقدام به پاکسازی پوست می‌کند و کسانی که می‌خواهند پوستی خوب و بدون لکه داشته باشند بدون آگاهی کافی به چنین مراکزی مراجعه می‌نمایند، که نه تنها مشکل پوستی آن‌ها برطرف نمی‌شود، بلکه ممکن است لکه ها بیشتر شده و ثابت بمانند. پس برای داشتن پوستی عالی و لایه برداری بی عیب و نقص، بهتر است ابتدا در مورد آن مرکزی که قرار است پاکسازی پوست خود را انجام دهید، اطلاعات کافی را کسب کرده و بعد از اطمینان حاصل نمودن از تخصص و کار آن‌ مرکز و بررسی رضایت مشتریان آنها، اقدام به پاکسازی پوست خود در آن مرکز نمایید.

آموزش پاکسازی پوست صورت در تهران و هزینه و قیمت پاکسازی پوست | فاطمه حبشی

مراقبت‌های لازم بعد از پاکسازی و لایه برداری پوست

همانطور که از اسم لایه برداری پوست مشخص است، یعنی برداشتن یک یا چند لایه از پوست. وقتی لایه ای از پوست شما برداشته می‌شود باید مراقبت‌های بیشتری را از پوست انجام داد تا آسیبی به پوست وارد نشود. زیرا پس از لایه برداری پوست بخصوص اگر این لایه برداری در عمق بیشتری از پوست انجام شده باشد، پوست حساس بوده و نیاز به مراقبت دارد. پس از لایه برداری بهتر است در مقابل اشعه مستقیم آفتاب قرار نگیرید و هنگامی که آفتاب نیست از خانه خارج شوید و یا بهتر است چند روز اول پس از لایه برداری در خانه بمانید. حتما هنگام خروج از خانه از ضد آفتاب های بسیار قوی استفاده نمایید و از آفتاب گیر جهت جلوگیری از تابش نور خورشید استفاده کنید.

بهترین زمان برای لایه برداری و پاکسازی پوست

برای لایه برداری پوست بهترین زمان پاییز و زمستان و یا اوایل بهار است زیرا تابش خورشید در این فصول مستقیم نبوده و مایل است، در نتیجه تابش خورشید باعث سوختگی پوست پس از لایه برداری نمی‌شود. پس از پاکسازی پوست حدود یک ماه زمان لازم دارد تا سلول‌های پوستی، کار ترمیم و بازسازی خود را انجام دهند و در این مدت باید از پوست خود مراقبت‌های لازم را انجام داد. اگر پاکسازی پوست خود را در دوره‌هایی مشخص مثلا ۳ یا ۶ ماه یک بار انجام دهید، پوست روند بازسازی سلول‌های خود را به بهترین نحو انجام می‌دهد.

اگر لایه برداری و پاکسازی پوست خود را بطور منظم و در دوره‌های مشخص انجام دهید برای همیشه پوستی صاف و لطیف و عاری از هرگونه لکه و آلودگی خواهید داشت. در ضمن با چنین پوستی دیگر نیازی به مواد آرایشی جهت پوشاندن لکه های پوست خود و یکدست کردن آن ندارید، و با پوست طبیعی زیبای خود در بین دوستان خواهید درخشید.

قیمت و هزینه پاکسازی پوست در آرایشگاه

هزینه پاکسازی پوست با توجه میزان و حجم کار تعیین می‌گردد و این هزینه پس از بررسی نوع پوست شما برآورد خواهد شد. در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری در رابطه با شرایط کار بدست آورید لطفا با شماره ۰۹۱۲۰۳۱۱۳۱۷ تماس بگیرید.

آموزش تخصصی پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه

امروزه با همه گیر شدن پاکسازی صورت هر فردی دستگاهی را تهیه و کار پاکسازی را در خانه و یا سالن خود انجام می‌دهد. اما نکته مهم اینست که چه کسی تخصص این کار را دارد و با شناخت انواع پوست و کاری بی نقص می‌تواند کار پاکسازی پوست را انجام دهد. شما می‌توانید در این سایت که متخصص و پیشرو در زمینه پاکسازی صورت و بدن است تمامی خدمات این مرکز را مشاهده و مورد مطالعه قرار دهید.

مدیریت حرفه ای سالن، با داشتن سابقه ای طولانی در این زمینه، سالن VIP لی لی را با بهترین پرسنل و متخصصین در این زمینه تحت مدیریت دارد. متخصصین پاکسازی پوست این سالن پس از تشخیص نوع پوست شما و همچنین نوع لکه و یا جوش روی پوست صورتتان، اقدام به انتخاب روش درمان و لایه برداری و پاکسازی پوست با استفاده از دستگاه آکوا فیشیال که یکی از بهترین دستگاه‌ها در نوع خود است، می‌کنند. این متخصصین در این زمینه حرفه ای بوده و بدون آسیب رساندن به پوست شما کار پاکسازی را به بهترین نحو انجام می‌دهند.

داشتن سابقه کاری در پاک سازی صورت و همچنین داشتن تخصص در این زمینه و علاوه بر آن، داشتن مشتریان راضی، یکی از مزیت‌های هر مرکز زیبایی است، که خوشبختانه سالن VIP لی لی چه از لحاظ تکنولوژی وسایل و تجهیزات و چه از نظر متخصصین این حوزه پیشگام است.

سالن آرایشی ما در تهران علاوه بر اینکه کار پاکسازی را انجام می‌دهد، اقدام به پذیرش هنرجویان محترم نیز می‌نماید. در این دوره‌های آموزشی، هنرآموزان با مراحل مختلف پاکسازی پوست آشنا می‌شوند و شناخت انواع پوست را در حد تخصصی آموزش می‌بینند. هنرآموزان این مجموعه پس از اتمام دوره‌های آموزشی خود، موارد زیر را فرا خواهند گرفت:

 • آشنایی کامل با انواع پوست‌های مختلف
 • شناخت کامل از انواع مختلف لکه های پوستی، جوش ، آکنه و غیره
 • آشنایی با مواد مختلف جهت پاکسازی پوست
 • آشنایی و استفاده صحیح از دستگاه‌های مختلف پاکسازی پوست
 • و…

در این دوره هنرآموزان تمام نکات کلیدی و مهم را آموزش می‌بینند و به تنهایی می‌توانند کار پاکسازی را انجام دهند. ما تخصص خود را به شما انتقال می‌دهیم تا شما نیز متخصصی در این زمینه باشید، تا به بهترین نحو به پوست‌های آسیب دیده کمک کنید، که همه دارای پوستی زیبا و شفاف باشند و دیگر نیازی نباشد به سراغ متدهای ناسالم و غیربهداشتی بروند.

بازار کار پاکسازی پوست چگونه است؟

این حوزه هم اکنون از حوزه هایی در زمینه آرایش و زیبایی و سلامت می باشد که دارای درآمد فوق العاده عالی می باشید. در صورتی که بتوانید یک فرد کاملاً مسلط در این حوزه باشید، درآمد بالای شما تضمین شدنی خواهد بود. هدف ما از ارائه دوره های آموزش پاکسازی پوست، آموزش این حرفه به هنرآموزان گرامی و کسانی خواهد بود که به دنبال یک شغل پرطرفدار و پردرآمد هستند.