لوازم و ابزار آرایش

شابلون ابرو چیست؟ (معرفی شابلون و کاربرد آن)

امروزه نگرشی جدید در خانم ها اتفاق افتاده که ماحصل آن اهمیت دادن به چهره و آرایش کردن آن است یکی از عمین ابزارها شابلون ابرو هست. در واقع شابلون ابرو ابزاری است که شما با استفاده از آن ابروهای خود را به آسانی و به طور جالبی شکل می دهید، بدون آن که خودتان فرم کاملی داشته باشید. همه کاری که شما باید انجام دهید این است که شابلون را روی ابرو تنظیم کرده و شکل مورد نظر را با کمک خط چشم پر کنید.

در حقیقت شابلون ابرو، وسیله ی است تا ترمیم ابرو صورت گرفته تا بعد از اصلاح ابروانی متوازن داشته باشید. یکی از ابزار های مهم ولی ساده آرایشی، شابلون ابرو محسوب می شود. شاپلون ابرو بیشترین خواهان را به خود اختصاص داده است و تنها در ایران بیش از ۱۰ میلیون مصرف کننده دارد و به شدت مورد استقبال بانوان قرار گرفته است.

برای استفاده از شابلون ابرو، جهت ها اهمیت زیادی دارند به همین منظور استایلی را برگزینید که به بهترین حالت با ابرو طبیعی شما متناسب باشد. شابلون باید در دو قسمت تراز شود و بیشتر قسمت موهای طبیعی ابروی شما باید در درون برش آن قرار داشته باشد. سپس بخش مورد نظر را مثل مداد ابرو یا پودر ابرو را پر کنید.

همان گونه که اطلاع دارید ابرو ناحیه ای از موهای ظریف در قسمت فوقانی چشم است. معمولا افراد ابروان خود را برای از بین بردن موهای زائد اصلاح می کنند. از مدت ها پیش، ابروها با اصلاح و شکل دهی توسط طیف وسیعی از فرهنگ ها اصلاح شده اند.

کاربرد شابلون ابرو

بعضی تئوری ها برای توضیح عملکرد ابرو و در نتیجه به کار گیری شابلون ابرو در انسان عرضه شده اند از جمله اصلی ترین کاربرد آن، جلوگیری از ریزش رطوبت در چشم هست که با این وجود تحقیقات اخیر نشان داده که ابروها در انسان به عنوان ابزاری برای ارتباط با دیگران به شمار می آمده است.متدهای زیبایی سازی در طول زمان برای تغییر ظاهر ابروها، با افزودن یا از بین بردن موها، تغییر رنگ و یا تغییر موقعیت برای برآورده کردن آرمان زیبایی شناسی زمان عرضه شده است.

معمولا برس ، ابرو و مداد و شابلون ابرو برای بازآرایی ابرو به کار می رود یا این که آن را کامل تر به نمایش بگذارد. شابلون ابرو قادر است یک طرح کلی برای ابروهای طبیعی یا کم پشت و پراکنده به وجود بیاورد. ژل‌های ابرو برای ایجاد حالت ضخیم تر ابرو به کار می روند. شابلون ابرو  ابروها را با بافت بیشتری به نمایش می گذارد که این باعث می شود که ضخامت آن ها نیز بیشتر دیده شود.

کشیدن خط چشم و زدن سایه و پر کردن ابرو ها به طور قرینه، یکی از سخت ترین بخش های آرایش صورت محسوب می شود. چرا که کشیدن خط چشم صاف و یکدست و قرینه برای هر دو چشم کار هر کس نبوده و ابزار هایی برای کمک به این مورد نیز وجود دارد. شابلون خط چشم، شابلون سایه و همچنین شابلون ابرو برای همین منظور طراحی، تولید و روانه بازار شده است.

انواع شابلون ابرو ژله ای  و طلقی

بهتر است شابلون ابرو و شابلون خط چشم را ژله ای و طلقی انتخاب کرده نه این که کاغذی و برچسب. چون شابلون های ژله ای قابل شست‌وشو هستند و ماندگاری بالایی برای شما دارند.

بهترین فرمول برای شکل دادن ابروها

از یک خط کش کوچک یا مداد کمک گرفته و نوک مداد را به صورت عمودی در کنار پره بینی گذاشته و طرف دیگر آن از هر جای ابرو گذشت سر ابرو از آن جا آغاز خواهد شد. برای آنکه بفهمید کمان ابرو یا بالاترین نقطه ابرو کجا باید باشد نوک مداد را روی نوک بینی قرار داده و مداد را بصورت مایل طوری گذاشته که از روی سیاهی چشم عبور کند.

هر کجا که ابرو را قطع کرد، آن نقطه باید بلندترین قسمت کمان ابرو باشد. هرگز به دم ابروها دست نزنید چرا که با مرور زمان دیگر رشد نمی کند. برای این که بدانید کدام قسمت دم ابرو به پایان می رسد نوک مداد را در کنار پره بینی گذاشته و مداد را به شکل مایل از کنار گوشه بیرونی چشم عبور دهید، هر قسمتی که ابرو را قطع کرد آن جا دم ابرو پایان می یابد.

در صورتی که ابروانتان کم پشت شده اند با یک برس کوچک و سایه چشم هم رنگ ابروانتان قسمت هایی که خالی شده را پر کنید. برای آنکه ابروانتان زیباتر دیده شوند همیشه زیر ابروانتان از سایه سفید استفاده کنید.

آموزش مداد کشیدن ابرو با شابلون

در این قسمت از آموزش مرحله به مرحله با شما هستیم تا طرز مداد کشیدن در ابرو را با شابلون های طراحی ابرو را با شما تمرین کنیم. ابتدا باید ابروانتان را به سه بخش تقسیم کنید.

قلموی آرایشی خود را برداشته و آن را در راستای بینی تان عمود بر ابتدای ابروانتان گذاشته و آن نقطه را با قلمو علامت بزنید. نقطه بعدی که باید علامت زده شود محلی در انتهای ابروهای شماست که قلموی آرایشی با بینی شما زاویه ۴۵ درجه خواهد ساخت.

در وسط ابرو نقطه شکستگی ابرو را در نظر بگیرید و آن را با مداد علامت بزنید. بدین ترتیب شما با قلموی آرایشی سه نقطه ابرو را در ابتدا و وسط (نقطه شکستگی ابرو) و انتهای ابرویتان علامت گذاری کردید. برای استفاده از انواع مدل شابلون ابرو علامت زدن این سه نقطه ضروری است.

سپس به سراغ شابلون ابرو رفته و آن را روی ابرویتان بگذارید. با قلموی آرایشی که آغشته به سایه ابرو هست و یا با مداد ابرو خطی رسم کنید که سه نقطه علامت گذاری شده در مرحله قبل را بهم متصل نماید.

سپس درون شابلون را به فرم شابلون پر کرده و دقت نمایید نقاط علامت گذاری شده به عنوان اسکلت طرح شما لحاظ شده اند. شابلون, طرح کلی ابروی شما را تعیین می نماید. بعد از معین شدن طرح، شابلون را برداشته و با دقت به همان فرم با مداد یا قلمو کمی طرح را پررنگ نمایید. ابروی بعدی را هم به همان ترتیب با شابلون طراحی کنید.

دکتر فاطمه حبشی

در هر عصری، زیبا بودن، معنا و مفهوم خاص خود را دارد. شاید در عصر ما، زیبایی همان چیزی است که اکنون به دنبال آن هستیم. چیزی که، باعث شده است کلینیک زیبایی را تاسیس کرده و میزبان زیبارویانی چون شما باشیم. امیدواریم که همواره بدرخشید و شاداب‌تر، جوان‌تر و زیباتر از همیشه بمانید. در صورتی که نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید با 09120311317 در ارتباط باشید. منتظر دیدارتان در کلینیک هستیم 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *