تناسب اندام

چند روش خانگی ساده جهت رسیدن به اندامی متناسب

داشتن یک اندام متناسب نه تنها ارتباط مستقیمی با سلامتی داشته بلکه کمک می‌کند ما بیشتر به خودمان اهمیت بدهیم و زیبایی بدن ما را دو چندان نموده و نیز اعتماد به نفس ما را افزایش می‌دهد.

بنابراین ما در این مقاله به شما چند راهکار مناسب می‌دهیم تا به سلامت جسمانی خود بیشتر اهمیت داده و نیز همیشه اندامی متناسب داشته باشید.

با غذا رابطه مثبتی برقرار نمائید

آن دسته از زنانی که اندام زیبایی دارند می‌دانند که غذا در واقع وسیله‌ای برای سوخت و ساز بدن است. در نتیجه با این ذهنیتی که دارند هیجانات احساسی نسبت به خوردن غذا ندارند و یا اگر داشته باشند آن را کنترل می‌کنند. آنها می‌دانند بعد از هر غذاخوردنی باید میزان کالری مصرف شده را بسوزانند.

با صدای بلند بخندید

از آنجایی که خندیدن استرس را کاهش می‌دهد باعث جلوگیری از وزن زیاد و عادات بد نیز می‌شود. شما وقتی که استرس دارید ترشح گلوکز را در بدن افزایش می‌دهید و این گلوکز انسولین را در بدن رها می‌کند و در نتیجه انسولین، گلوکز را به ذخیره چربی تبدیل می‌نماید.

تمرین و ورزش کنید

برای تمرین و ورزش، باشگاه را بهانه نکنید. اینکار لزوماً به باشگاه نیاز ندارد. شما می‌توانید به پیاده روی، شنا و یا کلاس یوگا رفته و اندام خود را متناسب نمائید و یا در جهت حفظ اندام خود بکوشید.حتماً صبحانه بخورید

هیچ گاه جهت رژیم غذایی خود، از صبحانه صرف نظر ننمائید. صبحانه مهم‌ترین وعده غذایی شما می‌باشد که نه تنها باعث شاداب شدن شما می‌گردد بلکه سوخت و ساز بدن را سرعت می‌بخشد.

میان وعده های حاوی پروتئین بخورید

از خوردن نهراسید و علاوه بر وعده‌های غذایی کامل (صبحانه، ناهار و شام) از میان وعده هایی که حاوی پروتئین و چربی‌های سالم باشد استفاده نمائید. زنان خوش اندام آگاهند که از چه میان وعده‌ها و یا حتی وعده های کامل غذایی‌ استفاده نمایند. آنها خوراکی‌های خود را هوشمندانه انتخاب می‌کنند در نتیجه نه تنها افزایش وزن پیدا نمی‌کنند بلکه همیشه بدنی سالم دارند.

خواب مهم‌ترین اولویت شماست

بیخوابی باعث بدخلقی می‌شود. اگر خواب کافی داشته باشید نه تنها پوست و مویی سالم دارید بلکه اندام متناسبی نیز خواهید داشت. خواب مهم ترین رکن اساسی در سلامت روح و روان و جسمانی شماست. سعی کنید در طول شبانه روز به میزان ۸ ساعت بخوابید. این ساعات باید بین ساعت ۱۰ شب تا ۷ صبح باشد.

از نوشیدنی های پرکالری بپرهیزید

سعی کنید از نوشیدنی های سالم مانند آبمیوه های طبیعی استفاده نمائید. مصرف نوشیدنی های کافئین دار را محدود نمائید.

همیشه آب بنوشید

اگر میخواهید اندامی متناسب داشته باشید همیشه آب بنوشید. آب یک داروی معجزه گر برای سلامتی بوده و نوشیدن آب اندام شما را همیشه متناسب نگه می‌دارد.

امیدواریم با مطالعه این نکات از وب سایت تخصصی زیبایی فاطمه حبشی ، مثل همیشه خوش اندام و زیبا بمانید.

دکتر فاطمه حبشی

در هر عصری، زیبا بودن، معنا و مفهوم خاص خود را دارد. شاید در عصر ما، زیبایی همان چیزی است که اکنون به دنبال آن هستیم. چیزی که، باعث شده است کلینیک زیبایی را تاسیس کرده و میزبان زیبارویانی چون شما باشیم. امیدواریم که همواره بدرخشید و شاداب‌تر، جوان‌تر و زیباتر از همیشه بمانید. در صورتی که نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید با 09120311317 در ارتباط باشید. منتظر دیدارتان در کلینیک هستیم 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *