تناسب اندام

برای لاغر شدن سریع از کجا باید شروع کرد؟

بسیاری از آدم‌ها فکر می‌کنند لاغری رویایی است که رسیدن به آن خیلی سخت محقق می‌شود از آنجایی که لاغری یا کاهش وزن یکی از ایده های ذهنی هر انسانی است پس برای رسیدن به این ایده بهتر است بگوئیم چند قدمی بیشتر فاصله ندارید. اگر رویای لاغری در سر دارید و به دنبال کاهش وزن خود هستید بهتر است با یک اراده قوی تا انتهای این مطلب از سایت تخصصی زیبایی فاطمه حبشی همراه ما باشید.

هدف از کاهش وزن چیست؟

مهم ترین هدف از کاهش وزن، این است که فکر کنید ابتدا چقدر می‌خواهید از وزن خود کم نمائید. آیا فقط میخواهید قسمت‌های مختلفی از بدن خود را چربی سوزی کنید؟ آیا به دنبال کاهش وزن در ناحیه شکم خود هستید و یا میخواهید چربی سوزی در سطح شکم داشته باشید؟ هر گونه هدفی که در سر دارید یک قلم و کاغذ برداشته و هدف‌های خود را بنویسید همچنین برای کاهش وزن بهتر است یک برنامه روزانه داشته باشید و آن را یادداشت نموده و عمل نمائید. نوشتن شما را مُجاب می‌کند که خواسته‌های خود را زودتر عملی نمائید و چقدر در ماه یا هفته می‌خواهید وزن کم کنید.

کمتر بخورید و بیشتر کالری بسوزانید

همانطور که در مطلب فوق گفته شد برنامه‌ریزی روزانه داشته باشید و در برنامه روزانه خود، روزی یک ساعت پیاده‌روی با میانگین سرعت متوسط قرار دهید که میتواند بیش از حدود ۱۰۰ کالری بسوزاند اما زمانی که شما غذاهای چرب و یا ساندویچ مصرف می‌کنید ممکن است کالری آن بالای عدد ۲۰۰ باشد پس این روش نیازمند این است که کمتر بخورید و بیشتر کالری بسوزانید تا میزان مصرف کالری جذب شده در بدن با میزان کالری سوزانده در ورزش، هماهنگی داشته باشد و یا حتی کمتر باشد.

گرسنگی باعث کاهش وزن نمی شود

اکثر افراد تصور می‌کنند برای کاهش وزن باید به خود گرسنگی دهند و با تحمل گرسنگی می‌توانند مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهند در حالیکه این تصور کاملاً اشتباه است حتی آن دسته از افراد که در رژیم غذایی و روزانه خود، غذای کمی میخورند و یا به بدنشان گرسنگی داده و تحمل می‌کنند بهتر است بدانند بدن آنها به جای اینکه کالری بسوزاند میزان کالری باقی مانده را در خود ذخیره می‌کند پیشنهاد ما این است سعی کنید به جای تحمل گرسنگی، از غذاهایی که دارای کالری منفی هستند استفاده کنید زیرا کالری کمتری دارند.

قند را با مواد طبیعی جایگزین کنید

از آنجایی که مواد طبیعی میزان کالریشان صفر است بهتر است به جای استفاده از قند، از مواد طبیعی مانند شکر برگ استفاده نمائید که تقریباً در تمام فروشگاههای زنجیره ای در دسترس هستند مصرف این مواد طبیعی نه تنها باعث کاهش وزن و لاغری می‌شود بلکه در کاهش  قند خون و کنترل میزان دیابت موثر است.مصرف برنج قهوه ای برای لاغری شکم

در فرهنگ ما ایرانیان، استفاده از برنج سفید در مصرف روزانه و تغذیه، بسیار فراوان است استفاده بیش از حد از این برنج، مشکلات گوارشی عمده‎‌ای را پشت سر دارد و باعث افزایش وزن نیز می‌شود  اما ما یک راه حل بسیار خوب در جایگزین برنج سفید به شما پیشنهاد می‌دهیم و آن هم استفاده از برنج قهوه‌ای است این برنج دارای کالری کمتری بوده و میزان فیبر بیشتری دارد که پس از مصرف آن، شخص تا مدت طولانی احساس سیری‌ می‌کند این برنج به خاطر سبوسی که دارد میزان کلسترول را کاهش می‌دهد.

غذاهای سرخ کردنی مصرف نکنید تا لاغر شوید

غذاهای سرخ کردنی به خاطر میزان روغن و یا چربی که دارد باعث افزایش وزن می‌شود و همچنین عوارض جانبی زیادی را در پی دارد بهتر است حدالامکان از غذاهای پخته که دارای روغن کمتر و نیز کالری کمتری هستند استفاده نمائید.

الکل و ارتباط آن با افزایش وزن

نوشیدنی‌های الکلی باعث اضافه شدن کالری‌های غیر ضروری به بدن می‌شود حتی می‌تواند برنامه ورزشی شما را مختل کند. مصرف الکل به خاطر میزان قند بالایی که دارد باعث افزایش وزن شده و حتی کالری های غیر ضروری به بدن می‌رساند.

تاثیر مصرف میوه و سبزیجات در لاغری

میوه و سبزیجات دارای کالری بسیار کمی بوده و مواد مغذی بدن ما را تامین می‌کند سعی کنید صبحها قبل از صبحانه میوه بخورید و ظهر ها نیز قبل از خوردن ناهار سالاد سبزیجات میل نمائید شبها نیز به جای غذاهای سرخ کردنی از سبزیجات و میوه استفاده کنید همچنین از غذاهای کم‌نمک استفاده نمائید زیرا این غذاها باعث حفظ آب در بدن و ایجاد نفخ می‌شود.

دکتر فاطمه حبشی

در هر عصری، زیبا بودن، معنا و مفهوم خاص خود را دارد. شاید در عصر ما، زیبایی همان چیزی است که اکنون به دنبال آن هستیم. چیزی که، باعث شده است کلینیک زیبایی را تاسیس کرده و میزبان زیبارویانی چون شما باشیم. امیدواریم که همواره بدرخشید و شاداب‌تر، جوان‌تر و زیباتر از همیشه بمانید. در صورتی که نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید با 09120311317 در ارتباط باشید. منتظر دیدارتان در کلینیک هستیم 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *