مد

نحوه بستن شال و روسری چگونه به زیبایی چهره می‌افزاید؟

از آنجایی که شال و روسری در فرهنگ کشور ایران جزو پوشش‌های مذهبی و از پوشش‌های بین المللی زمستانه بشمار می‌رود و همچنین در صنعت مد بسیار نقش پررنگی را ایفا نموده است، لذا بر آن شدیم تا در این نوشته از وب سایت تخصصی زیبایی فاطمه حبشی، پیرامون این مبحث صحبت نمائیم.

در صنعت مد یکی از ابزارهای کاربردی استفاده از شال و روسری با رنگهای شاد و رنگارنگ است که طراحان مد و لباس از این رنگها ایده گرفته و الهام بخش در مد می‌باشد در این مطلب می‌خواهیم شما را با طریقه بستن شال و روسری و تاثیر آن در مد و طراحی لباس آشنا کنیم.

نحوه بستن شال  گردن و روسری و تاثیر آن بر چهره

نحوه بستن شال گردن و روسری در افراد بویژه بانوان، می‌تواند تاثیر بسزایی در تیپ یا مد و ارتباط مستقیمی بر روی زیبایی چهره آنان داشته باشد. همانطور که می‌دانید نحوه بستن شال تنوع و مدلهای مختلفی دارد که می‌تواند چهره فرد را جذاب تر و زیباتر نموده و آن را متمایزتر از بقیه نماید.

اگر به دنبال راههای بسیار ساده برای بستن شال گردن بصورت کراواتی و تغییر و تحول در چهره و تیپ خود هستید در این قسمت از مطلب، شما را با چندین روش متفاوت بستن شال آشنا می‌کنیم تا از پوشیدن آن لذت ببرید.

مدل بستن شال گردن بصورت حلقه ای

در این روش بستن شال گردن بصورت حلقه ای، ابتدا بهتر است بگوئیم اگر در منزل شالی دارید که خیلی قدیمی و یا کهنه شده است و دیگر نمی‌خواهید از آن استفاده نمائید می‌توانید آن را برای این روش استفاده نمائید و خیلی هم زیبا بنظر می‌رسد.شال را به سر انداخته و دو طرف آن را بهم گره بزنید سپس یک دور آن را بپیچید و از سر خود عبور دهید در نتیجه دو حلقه‌ی دایره‌ای بوجود می‌آید که باید کمی آن را شل کنید البته توجه نمائید در ابتدای کار، آن گره ای که ایجاد شده حتماً پشت سر بیفتد.

این مدل بستن شال را شما می‌توانید با لباس‌های زیبا و در فصل زمستان با بافت‌های رنگی ست نمائید.

مدل بستن شال گردن بصورت ساده

در این مدل، شال را روی سر انداخته و دو سر شال را از هم عبور دهید سپس یک طرف آن را دور گردنتان بپیچانید و دو سر شال را بهم گره زده و تنظیم نمائید. در حالت بستن شال بصورت ساده، شما می‌توانید آن را با هرگونه تیپی ست نمائید.

مدل بستن شال گردن بصورت کلاسیک

از آنجایی که بستن شال به سبک  کلاسیک بسیار شبیه به مدل‌های اروپایی است  در این روش ابتدا شال را دور گردن می‌اندازند و دو  سر آن را از روی هم رد می‌کنند سپس باز هم مجدد اینکار را انجام می‌دهند در واقع دست را از داخل حلقه رد نموده  و طرف دیگر شال را می‌گیرید و از آن عبور می‌دهید و سپس دو طرف را به یک اندازه تنظیم می‌نمائید. این مدل بستن را نیز می‌توان با مدهای اروپایی و اسپرت ست نمود.

مدل بستن شال گردن بصورت شل

در این مدل شال را دور گردن انداخته و دو طرف آن را آویزان می‌کنید یک سمت شال را ثابت نگه داشته و مجدداً آن را دور گردن می‌پیچانید باز هم آن سمت شال را در نظر گرفته و آن را از داخل قسمتی که دور گردن هست عبور می‌دهید در نتیجه دو سر شال از زیر آن بیرون می‌آیند و در نهایت آنها را بهم گره زده و تنظیم نمائید.

دکتر فاطمه حبشی

در هر عصری، زیبا بودن، معنا و مفهوم خاص خود را دارد. شاید در عصر ما، زیبایی همان چیزی است که اکنون به دنبال آن هستیم. چیزی که، باعث شده است کلینیک زیبایی را تاسیس کرده و میزبان زیبارویانی چون شما باشیم. امیدواریم که همواره بدرخشید و شاداب‌تر، جوان‌تر و زیباتر از همیشه بمانید. در صورتی که نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید با 09120311317 در ارتباط باشید. منتظر دیدارتان در کلینیک هستیم 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *