آرایشلوازم و ابزار آرایش

لنز های زیبایی چشم و تاثیر آنها در زیبایی (همه چیز درباره لنزها)

در حال حاضر عده بسیار زیادی از مردان و زنان به انواع لنز روی آورده اند.ما دو نوع لنز داریم لنز هایی که پزشکی هستند و لنز هایی که صرفا برای زیبایی می باشند. انتخاب لنز های متناسب با چهره شما می تواند بسیار اثر گذار باشد. همچنین فراموش نکنید که مهم ترین مساله در آشنایی با لنز های زیبایی چشم این است که لنز ساخته شده بر اساس متد های بهداشتی باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما کمک کنیم لنز خود را متناسب با چهره خود انتخاب کنید زیرا این مساله اهمیت بسیار بالایی دارد.

لنز زیبایی چشم در ایران

مردم کشورمان از رکود داران استفاده از لنز های زیبایی هستند. در ایران بسیار مرسوم است که زنان و مردان از انواع لنز زیبایی استفاده کنند بنابراین آشنایی با لنزهای زیبایی چشم حائز اهمیت است. سعی کنید حتما تحت نظر پزشک و اپتومتریست لنز خود را تهیه کنید و با انتخاب لنز های ارزان قیمت و غیر بهداشتی سلامت خود را به خطر نیندازید. لنز های زیبایی می تواند در زیبایی و شخصیت شما تثیر بسیار زیادی داشته باشد و شما با استفاده از آن ها می توانید با ظاهری مناسب وارد اجتماع شوید.

معیار های انتخاب انواع لنز  

عواملی زیادی وجود دارند که می توانند در انتخاب مناسب ترین لنز برای شما تاثیر گذار باشند. از جمله رنگ پوست و شکل چهره شما، و همچنین رنگ چشمان شما که مهم ترین عامل در این زمینه است. در ادامه با ما همراه باشید تا چند مورد از این عوامل را بیشتر برای شما توضیح دهیم.رنگ پوست

یکی از مهم ترین عوامل در انتخاب رنگ لنز رنگ پوست است، این مساله موجب می شود که شما با لنز متناسب با پوست خود چندین برابر بر زیبایی خود بیفزایید. اولین نکته این است که پوست شما گرم است یا سرد؟ اگر پوست شما گرم است از خانواده قهوه ای استفاده کنید و اگر پوستتان سر است به شما توصیه می کنیم از خانواده آبی استفاده کنید. همچنین می توانید با توجه به رنگ پوست خود که تیره است یا روشن رنگ لنز خود را انتخاب کنید.

فرم چهره

عامل موثر دیگر در که آشنایی با لنز های زیبایی را ضروری می کند نوع فیس است زیرا شما با توجه به آن می توانید لنز مورد نظر خود را انتخاب کنید و زیبایی شما را چندین برابر کند. برای صورت های گرد از رنگ گرم و برای صورت های کشیده از رنگ سرد استفاده کنید. برای این که لنز شما طبیعی جلوه کند حتما رنگ آن را نزدیک به رنگ چشمان خود انتخاب کنید.

لنز های مناسب چشمان تیره

اگر از آن دسته افرادی هستید که رنگ چشمان شما تیره است به شما توصیه می کنیم از رنگ های مات استفاده کنند گرچه انتخاب لنز برای این افراد کمی سخت تر است. در هنگام استفاده از لنز کاری کنید اکه چشم شما طبیعی جلوه دهد و تنها از دید شما از طریق مردمک باشد.

لنز های مناسب چشمان روشن

افرادی که دارای چشمان روشن هستند دارای گستره انتخابی بیشتری می باشند آن ها می توانند از لنز با رنگ سبز و بنفش برای زیبایی خود استفاده کنند. یک لنز تماسی برای چشمان آبی شما می تواند چشمان شما را بسیار زیبا و طبیعی نشان دهد و باعث جلب توجه چشم شما می شود بدون این که رنگ آن عوض شود.

انواع لنز رنگی موثر در زیبایی

گاهی شما ممکن است برای تنوع از لنز استفاده کنید و یا بسته به دستور پزشک بخواهید از انواع لنز استفاده کنید. در حالت کلی لنز های رنگی در دو نوع تزئینی و طبی  وجود دارند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. لنز های طبیعی هم جنبه سلامتی دارند و هم جنبه زیبایی اما لنز های تزئینی فقط جنبه زیبایی دارند و هیچ تاثیری بر بیماری ها چشمی و یا دید شما نمی گذارند.

تاثیر لنز طبی و تزئینی در زیبایی و تفاوت های آن ها

لنز تزئینی از آن دسته لنز هایی است که صرفا  برای زیبایی است و تاثیری در دید شما ندارند. از این لنز ها صرفا برای زیبایی چهره و تنوع استفاده می شود این در حالی است که افرادی که با آستیگمات، دوربینی و سایر بیماری روبرو هستند می توانند از انواع لنز رنگی طبی استفاده کنند که اتفاقا در زیبایی آنان نیز تاثیر گذار است. این لنز ها نسبت به دسته اول گرانقیمت تر و کاربردی تر هستند و می توانند شما را از شر عینک خلاص کنند. لنز های زیبایی به سه رنگ پدیداری، رنگ شفاف و رنگی مات وجود دارند.

نکات مراقبتی استفاده  از لنز زیبایی

مراقبت از لنز و بهداشت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر در این مساله بی دقتی به خرج دهیم عوارض جبران ناپذیری را برای ما در پی خواهد داشت. از جمله نکات مراقبتی از لنز که باید در انجام آن دقت کنیم عبارت اند از:

۱: قبل از رفتن به حمام یا استخر شنا حتما لنز های خود را بیرون بیاورید. زیرا اگر آب و مواد شوینده با لنز های شما برخورد کند موجب می شود به قرنیه بچسبد وممکن است شما رابا مشکل مواجه کند.

۲: استفاده طولانی مدت از لنز های زیبایی موجب می شود  چشم شما دچار عفونت یا التهاب شود. بنابراین قبل از خواب حتما آن را بیرون بیاورید تا اکسیژن به چشم شما برسد.

۳: لنز را در مایع آن به طور کامل شست و شو دهید تا ضد عفونی شود و آن را در پلیت مخصوص به خودش نگهدارای کنید تا آلوده نگردد.

قیمت لنز های زیبایی چشم

لنز های زیبایی انواع مختلف با مارک های مختلف دارند که قیمت آن ها نیز متفاوت است. قبل از خرید سعی کنید حتی برای لنز های زیبایی از یک متخصص کمک بیرید تا مطمئن شوید چشم شما به لنز حساسیت ندارد. همچنین لنز خود را از دارو خانه ها و سایت های معتبر بخرید و ختما سعی کنید از مارک های معتبر استفاده کنید.

طیف رنگ  لنز زیبایی برای چشم

طیف تک رنگ:  لنز بدون دور

طیف ۲ رنگ: دور مشکی دارد.

طیف ۳ رنگ: دور لبه مشکی و ۲ رنگ اصلی در میانه

دکتر فاطمه حبشی

در هر عصری، زیبا بودن، معنا و مفهوم خاص خود را دارد. شاید در عصر ما، زیبایی همان چیزی است که اکنون به دنبال آن هستیم. چیزی که، باعث شده است کلینیک زیبایی را تاسیس کرده و میزبان زیبارویانی چون شما باشیم. امیدواریم که همواره بدرخشید و شاداب‌تر، جوان‌تر و زیباتر از همیشه بمانید. در صورتی که نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید با 09120311317 در ارتباط باشید. منتظر دیدارتان در کلینیک هستیم 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *