سلامت و بهداشت

چرا رنگ کردن مو پیشنهاد نمی شود؟ (معرفی جایگزین ها)

از آنجایی که استفاده از رنگ مو باعث خشکی و شکنندگی مو شده و همچنین ایجاد موخوره می‌نماید در نتیجه آسیب جدی به موها وارد نموده که تمام اینها در اثر از بین رفتن چربی مو است.

اکثر خانم ها با دیدن اولین تار موی سفید، موی خود را رنگ می‌نمایند یا به خاطر ایجاد تنوع، اینکار را انجام می‌دهند، این رنگ موها چون از مواد شیمیایی تشکیل شده است، آسیب جدی به موها وارد می‌کند.

پس نتیجه می‌گیریم در کنار سشوار و اتومو، رنگ کردن نیز از عوامل مخرب مو می‌باشد.

در رنگ نکردن صبور باشید

در ابتدا وقتی تصمیم بگیرید که موهای خود را رنگ نکنید یا قبلاً مو های خود را رنگ نموده و تصمیم بگیرید که دیگر رنگ کردن را متوقف نمائید در یک دوره ۲ تا ۳ هفته باید صبوری به خرج دهید و این زمانی است که رنگ ریشه‌های موهایتان پیداست و رنگ موهایتان کدر و بی‌رنگ شده است و احساس می‌کنید که ظاهرتان نازیبا شده است در این حالت نیز می‌توانید از رنگ‌های موقت استفاده کنید اما باز هم صبور باشید تا تغییرات محسوسی در موهایتان بروز دهد و به قول معروف موهایتان جان تازه بگیرد.

ضخامت کاذب مو توسط رنگ کردن

شاید حس کنید موهایتان کدر و نازک شده است اما واقعاً اینطور نیست. از آنجایی که رنگ کردن مو، باعث ضخامت کاذب مو شده، با مدتی رنگ نکردن نیز، این احساس به شما دست می‌دهد که موهایتان ضعیف و کدر شده است این ضخامت کاذب بدین صورت بوجود می‌آید که با رنگ کردن، کوتیکول مو متورم می‌شود. در نتیجه لایه رنگ که روی ساقه مو می‌نشیند به آن حجم داده و احساس می‌کنید موهای شما بر اثر رنگ کردن ضخیم شده است.مو جنس واقعی خود را نشان می‌دهد

وقتی دست از رنگ کردن بردارید جنس موهایتان تغییر می‌کند. در واقع مو جنسیت واقعی خود را نشان می‌دهد. اگر موی چربی دارید، شاید رنگ کردن باعث شود میزان چربی مو کم شده و ساقه مو خشک شود در حالیکه اگر رنگ کردن را متوقف نمائید چربی موهایتان بر می‌گردد و بهترین راه حل برای کنترل چربی سر، استفاده از شامپو مناسب است.

وقتی که موهای خود را رنگ می‌نمائید باید از محصولاتی که متناسب با موی رنگ شده است استفاده نمائید اما وقتی که موی خود را رنگ نکنید و جنس واقعی موی خود را بفهمید می‌دانید که چه نوع محصولی متناسب با موی شما است.

پیشنهاد ما برای افرادی که موهای سفید دارند این است که از شامپو‌های آبرسان حاوی اسید هیالورونیک استفاده کنند. این شامپو باعث می‌شود که مو آب بیشتری را به خود جذب نموده و خاصیت شادابی و طراوت به مو می‌دهد.

شکنندگی مو

یکی از فواید مهم رنگ نکردن مو این است که از خشک شدن و وزی و نیز از شکنندگی مو جلوگیری می‌نماید. در واقع از آسیب‌های احتمالی که به موهایتان می‌رسد پیشگیری می‌کنید و در نتیجه مو ساختار طبیعی خود را همیشه حفظ می‌نماید.

موهای زیباتر و طبیعی تری خواهید داشت

هرچه رنگ موی شما طبیعی‌تر باشد، مو سالم تر بوده و زیبایی و درخشندگی خاصی را دارد. شاید یک موی رنگ شده بتواند به دنبال خود جذابیت‌هایی داشته باشد. در نتیجه دردسرهایی مانند شکنندگی مو و موخوره در پی خود به همراه خواهد داشت.

پیشنهاد آخر اینکه اگر به فکر زیبایی چهره خود هستید می‌توانید به جای رنگ کردن مو، به مواردی دیگری مانند رسیدگی به پوستتان اهمیت دهید که اینکار باعث می‌شود حتی در هزینه رنگ مو نیز صرفه جویی نموده و آن را را صرف موارد دیگری در زیبایی نمائید.

امیدواریم در این نوشته از وب سایت کلینیک زیبایی فاطمه حبشی توانسته باشیم نظرتان را در رابطه با عوارض رنگ مو جلب نموده و ترغیب شما به رنگ نکردن نمائیم.

دکتر فاطمه حبشی

در هر عصری، زیبا بودن، معنا و مفهوم خاص خود را دارد. شاید در عصر ما، زیبایی همان چیزی است که اکنون به دنبال آن هستیم. چیزی که، باعث شده است کلینیک زیبایی را تاسیس کرده و میزبان زیبارویانی چون شما باشیم. امیدواریم که همواره بدرخشید و شاداب‌تر، جوان‌تر و زیباتر از همیشه بمانید. در صورتی که نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید با 09120311317 در ارتباط باشید. منتظر دیدارتان در کلینیک هستیم 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *