لوازم و ابزار آرایش

در انتخاب و تهیه رنگ مو به چه مواردی باید توجه کرد؟

در این مقاله می‌خواهیم بصورت مختصر و مفید شما را با موارد انتخاب رنگ موی مناسب و دانستن اینکه قبل از خرید رنگ موی مورد علاقه‌تان به چه نکاتی باید دقت نمائید آشنا کنیم.

اگر رنگ موی مناسبی را هنوز خریداری نکرده‌اید و یا به دنبال رنگ مویی هستید که به موهای شما کمتر آسیب بزند بهتر است به این نکات توجه نمائید.

حجم رنگ مو

هر رنگ مویی یک حجمی دارد اما بهتر است بدانید حجم مناسبی از هر رنگ مو یکی از عوامل مهمی است که باید در خرید آن دقت داشته باشید. از آنجایی که رنگ موها معمولاً در بسته‌های ۴۰ الی ۱۰۰ میلی لیتری در بازار عرضه می‌شوند، بعضی از برندها حجم‌های بیشتری را تا حدود ۲۰۰ میلی لیتر با قیمتی به صرفه تر در اختیار مشتری قرار می‌دهند. حجم رنگ مو نه تنها به قیمت آن و هزینه‌ای که می‌کنید بابت خرید رنگ مو بستگی دارد بلکه به میزان حجم موی خودتان نیز می‌تواند بستگی داشته باشد.

ترکیبات رنگ مو

یکی از عوامل مهمی که در خرید رنگ مو باید به آن دقت داشته باشید ترکیبات رنگ مو است. بهتر است برندها را شناسایی نموده و بروشور داخل رنگ مو را مطالعه نمائید. بعضی از رنگ موها حاوی مواد مضر و خطرناک هستند و به مو آسیب می‌زنند اما برخی از آنها که شامل برندها می‌شوند از مواد و ترکیبات خوبی تشکیل شده‌اند.

همچنین بخوانید:  قیمت لوازم آرایشی مک اصل

طبیعی بودن رنگ مو

از آنجایی که انتخاب رنگ مو کاملاً سلیقه ای است به سراغ رنگ موهایی بروید که با رنگ پوست و موی شما تفاوت خیلی محسوسی نداشته باشد. رنگ مویی را تهیه کنید که طیف رنگی آن طبیعی و با کیفیت باشد.نحوه استفاده از رنگ مو

شیوه استفاده از رنگ مو در انتخاب آن بسیار تاثیرگذار است. بعضی از رنگ‌ها را براحتی با یک شانه با موها ترکیب نموده و به رنگ دلخواهتان تبدیل می‌شود اما بعضی دیگر نیاز به تبدیل شدن و یا ترکیب شدن با مواد و نرم کننده و یا رنگ های دیگر دارند.

رنگ کردن مو بدون آسیب به مو

اگر بهترین رنگ مو را انتخاب نکنید احتمال اینکه به موهایتان آسیب بزنید خیلی زیاد است پس با شناخت برندها و کیفیت مواد ترکیبی آنها می‌توانید موهای خود را در سلامت کامل نگه دارید.

ترکیبات بعضی از رنگ موها از مواد شیمیایی مضر و خطرناک تشکیل شده که حتی میتواند سرطان زا باشد بنابراین به ترکیبات رنگ مو صدرصد دقت نمائید.

رنگ موی طبیعی

اگر قصد این را ندارید که رنگ مویی متفاوت با رنگ موی خود انتخاب کنید، می‌توانید رنگی را انتخاب نمائید که یک یا دو درجه با رنگ موی شما تفاوت داشته باشد و چهره شما را طبیعی تر جلوه دهد.

امیدواریم نکات مطرح شده در این نوشته از وب سایت تخصصی زیبایی فاطمه حبشی برای شما مفید واقع شده باشد.

دکتر فاطمه حبشی

در هر عصری، زیبا بودن، معنا و مفهوم خاص خود را دارد. شاید در عصر ما، زیبایی همان چیزی است که اکنون به دنبال آن هستیم. چیزی که، باعث شده است کلینیک زیبایی را تاسیس کرده و میزبان زیبارویانی چون شما باشیم. امیدواریم که همواره بدرخشید و شاداب‌تر، جوان‌تر و زیباتر از همیشه بمانید. در صورتی که نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید با 09120311317 در ارتباط باشید. منتظر دیدارتان در کلینیک هستیم 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *