آرایش

انتخاب بهترین مدل کوتاه کردن مو با توجه به فرم صورت

اگر موهای بلندی دارید و دوس دارید که یک تنوع در چهره‌تان ایجاد کنید، می‌توانید با کوتاهی موهایتان، به این هدف برسید. کوتاهی علاوه بر آنکه، تنوع و جذابیت را به صورت شما هدیه می‌دهد، مزایایی نیز دارد، که به طور خلاصه در مورد آن اشاراتی خواهیم کرد.

چرا باید موهای خود را کوتاه کنیم؟

بدون نیاز به شانه

برای کسانی که موهای خیلی کوتاهی دارند، شاید استفاده از شانه برای آنها، خنده دار باشد؛ چون یا به استفاده از آن نیازی ندارند و یا اینکه در کسری از ثانیه می‌توانند به راحتی موهای خود را مرتب و شانه کنند.

حس سبکی بیشتر

شاید این تنها یک احساس باشد، اما وقتی موهایتان را کوتاه می‌کنید، حس می‌کنید بار بزرگی را از روی دوشتان برداشته‌اید و حس سبکی زیادی به شما دست می‌دهد. با موی کوتاه مانند کسی هستید که از زندان شلوغی و به هم ریختگی موها خلاص شده است.

استفاده از روش‌های جدید برای تزیین و آرایش موها

گاهی بعضی از وسایل تزیینی، برای موهای بلند مناسب نیستند و تنها بر روی موهای کوتاه جلوه‌گری می‌کنند. با وجود موهای کوتاه، می‌توانید از این آپشن که موبلندها حسرت آن را می‌خورند، استفاده کنید.

باز شدن چهره در موکوتاه‌ها

یکی از خوبی‌های موهای کوتاه آن است که، بعد ازکوتاهی، زیبایی‌های چهره‌تان بیشتر به چشم می‌آید و قسمت‌های مختلف صورت، بیشتر خودنمایی می‌کنند.صرفه‌جویی اقتصادی

وقتی با استفاده کمتر از شامپو و نرم‌کننده اخر ماه پولی پس انداز می‌کنید، به خودتان می‌گویید که چرا زودتر موهایم را کوتاه نکردم! و این مورد، باعث می‌شود که خود را ستایش کنید و به خودتان آفرین بگویید و به هیچ عنوان هم از کوتاهی موهایتان پشیمان نباشید.

جوان به نظر آمدن

اصولا، کوتاهی مو با تاثیر عجیبی که دارد باعث می‌شود، چهره شما جوان‌تر به نظر برسد؛ که این همان چیزی است که بسیاری از خانم‌ها آرزو دارند به آن دست پیدا کنند. با کوتاهی مو، به سادگی و با قیمت بسیار مناسب‌تر به این آرزوی دیرینه دست پیدا کنید و دست به عمل‌های مختلف نزنید.

امیدوارم دلائلی که آوردم، به اندازه کافی برایتان قانع کننده باشد که برای حفظ سلامتی مو، هر ۳ تا ۴ ماه یک بار، موهایتان را کوتاه کنید.

اما هنگامی که قصد دارید تا موهایتان را کوتاه کنید، حتما به این مساله توجه کنید که با توجه به صورتتان، چه  مدل مویی به شما می‌آید و برازنده شما خواهد بود. در ادامه به بررسی فرم‌های صورت پرداخته و مدلی که مناسب آنهاست، اشاره خواهیم کرد.

مدل‌های کوتاه کردن مو با توجه به فرم صورت

صورت بیضی‌ها

این گروه، بهترین فرم صورت را دارند و هرمدلی را که انتخاب می‌کنند، با چهره آنها در تناسب خواهد بود و برایشان تفاوتی ندارد که مدل موی انتخابی‌شان کوتاه و یا بلند باشد؛ در هر صورت زیبا به نظر می‌ایند.

صورت گردها

برای این دسته، باید مدل مویی انتخاب شود که پنهای صورت آنها را بپوشاند. مدل‌هایی که چتری به شمار می‌آیند، به دلیل آنکه صورت آنها را لاغرتر نشان می‌دهند، مناسب‌تر هستند. این دسته، بهتر است در هنگام کوتاهی، از انتخاب مدل‌های پسرانه و خیلی کوتاه اجتناب کنند. هم چنین از بستن مو به صورت دم اسبی حذر کنند، تا زیبایی چهره زیر سوال نرود.

صورت مربعی‌ها

برای این دسته، مدل موی انتخابی باید به نحوی باشد که صورت را کشیده‌تر نشان بدهد. مدل‌هایی که ساده که بلندی به زیر چانه می‌رسد، برای این گروه گزینه بسیار خوبی است. این گروه نیز بهتر است از انتخاب مدل‌های بسیار کوتاه و پسرانه دوری کنند.

صورت مثلثی‌ها

در این افراد با این فرم صورت، بهتر است مو را به مدلی کوتاه  کنند که عرض پیشانی بیشتر دیده شود و قسمت چانه پوشانده شود. مدل موی فر، به صورت این افراد جلوه‌ی زیبایی می‌بخشد.

صورت لوزی‌ها

این افراد نیز در انتخاب نحوه کوتاهی، دارای محدودیت نیستند و بسیاری از مدل‌ها به چهره آنها زیبایی می‌بخشد. موی فر، برازنده صورت این افراد است. مدل موهای‌کوتاه و شلوغ برای این فرم مناسب به نظر نمی‌رسد.

صورت مستطیلی‌ها

مدلی باید انتخاب شود که چانه و فک خیلی توجه بیننده‌ها را جلب نکند.

شخصیت شناسی مو

شاید ذکر این نکته جالب باشد که بدانید، مدل موی هر فرد از شخصیت او برگرفته شده است. مدل مویی که شما برای خودتان انتخاب می‌کنید از طرز تفکر شما نسبت به مسائل مختلف نشات می‌گیرد. اگر کسی به شخصیت شناسی از این طریق، اطلاع داشته باشد به راحتی می‌تواند با دیدن افراد با مدل های متفاوت، شخصیت آنها را تشخیص دهد. در ادامه به معرفی برخی مدل های مو و شخصیت‌های آن ها اشاره خواهیم کرد.

موهای فر

کسانی که موهای فر، دارند بسیار خلاق هستند، به نظرات دخالت دیگران کوچکترین اهمیتی نمی‌دهند، این افراد برنامه مخصوص خودشان را دارند و سعی می‌کنند که برای برای زندگی شان اصولی را تعریف کنند و طبق آن رفتار و زندگی کنند.

مدل موی چتری

افراد با موهای چتری، به دنبال جلب توجه دیگران هستند. وقتی که مو به صورت چتری روی پیشانی قرار می‌گیرد، ناخودآگاه یک ارتباط چشمی بین دو طرف برقرار می‌شود و این گونه این افراد، می‌توانند با بقیه ارتباطات خوبی بگیرند.

موهای کوتاه

افرادی که موهای کوتاه دارند به راحتی می‌تواند با محیط اطرافشان خود را مطابقت بدهند. گفته می‌شود آنها افرادی هستند که محافظه‌کارانه زندگی می‌کند.

موهای درهم برهم

صاحبان موهای درهم برهم،  زندگی‌شان از مدل موهایشان تاثیر پذیرفته است. به اصطلاح گفته می‌شود که این دست آدم های بیخیالی می‌باشند. این افراد متهم هستند که در زندگی کاهلی به خرج می‌دهند.

 موی مجعد

این مدل را در انسان هایی که مدرن و به روز هستند دیده می‌شود. این افراد را شاید نتوان در لحظه پیش بینی کرد؛ گاهی دوست دارند همه چیز را کنترل کنند، اما گاهی نیز دوس دارند فقط زندگی خودشان را داشته به کسی جز خودشان اهمیت ندهند.

موهای صاف

در زندگی انسان‌هایی که موهای صاف دارند تنوع و باری به هر جهت بودن جایی ندارد و وقتی تصمیم می‌گیرند، با تمام قوا برای رسیدن به هدفشان تلاش خود را می‌کند. این دسته، از مسئولیت پذیری بالایی برخوردارند و انسان های بسیار متعهدی هستند. این دسته بسیار انسان‌های آرامی هستند و ادب در زندگی انها بسیار پررنگ است. عیب بدی که دارند این است که، مطیع تصمیمات دیگران هستند و به بقیه اجازه می‌دهند در زندگی آنها دخالت کنند.

موتیزتیزی‌ها

انسان‌های مدرن و به روز از این مدل مو زیاد استفاده می‌کنند. این دسته بسیار مستقل هستند، طبق اصول و قواعد خودشان رفتار می‌کنند و به بقیه اجازه نمی‌دهند که با وابستگی‌هایشان آنها را دچار چالش کنند.

دکتر فاطمه حبشی

در هر عصری، زیبا بودن، معنا و مفهوم خاص خود را دارد. شاید در عصر ما، زیبایی همان چیزی است که اکنون به دنبال آن هستیم. چیزی که، باعث شده است کلینیک زیبایی را تاسیس کرده و میزبان زیبارویانی چون شما باشیم. امیدواریم که همواره بدرخشید و شاداب‌تر، جوان‌تر و زیباتر از همیشه بمانید. در صورتی که نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید با 09120311317 در ارتباط باشید. منتظر دیدارتان در کلینیک هستیم 😊

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *