آرایش

توصیه های آرایشی برای زیباتر شدن چهره

بسیاری از افراد وقتی می‌خواهند به مهمانی بروند همیشه دغدغه‌ی آرایش کردن دارند زیرا که آنها نمی‌دانند چگونه صورت خود را آرایش نمایند که تاثیر خوبی بر چهره آنان بگذارد اینگونه افراد معمولاً وقت زیادی را صرف آرایش صورت خود می‌کنند ولی در انتها از آرایش چهره خود راضی نیستند. در این مقاله از سایت کلینیک زیبایی فاطمه حبشی ، به شما نحوه صحیح آرایش کردن را یاد خواهیم داد. پس پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

استفاده از کرم پودر

برای انتخاب کرم پودر در ابتدا باید پوست خود را بشناسید مثلاً اگر پوست خشک دارید باید از کرم پودرهای مایع یا آبرسان استفاده نمائید و اگر دارای پوست چرب هستید باید از محصولات پودری و مات کننده استفاده نمائید و همچنین اگر دارای پوستی مختلط هستید حتماً کرم پودر مایع می‌تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

در ابتدای آرایش چهره خود، قبل از استفاده از کرم پودر، از یک پرایمر استفاده نمائید، سپس اگر کرم پودر مایع استفاده می‌نمائید، کمی از آن را بر روی پد یا اسفنج بریزید و روی بینی، پیشانی و چانه و گونه بزنید اینکار را از مرکز صورت به سمت پایین و کناره‌های صورت پخش کنید. از دست‌هایتان به جای اسفنج نیز می‌توانید استفاده نمائید بشرطی که دست‌هایتان تمیز و خشک باشد.

همانطور که گفته شد افرادی که دارای پوست چرب هستند برای اینکه پوست آنها بصورت روغنی نشان داده نشود بهتر است از کرم پودرِ پودری استفاده کنند. جهت انجام اینکار برس آغشته به پودر را کمی تکانده و روی پوست خود پخش نمائید. افرادی که پوست نرمال و یا خشک دارند بهتر است از این نوع کرم پودر استفاده ننمایند.

استفاده از برنزر

جهت کانتورینگ شدن صورت از یک برنزر مات استفاده نمائید، اما اگر می‌خواهید نواحی خاصی از صورت مانند گونه‌ها براق و درخشنده به نظر برسد و آن قسمت را برجسته  نشان دهد بهتر است از یک برنزر براق استفاده نمائید. از آنجایی که رنگ‌های تیره، سن شما را بالا می‌برد و تاثیر منفی بر چهره شما می‌گذارد، پس بهتر است از آن محتاطانه استفاده نمائید. البته بهتر است از سایه‌های روشن نیز استفاده نمائید.نکته مهم اینکه رنگ رژ گونه‌ی خود را مطابق با رنگ پوست خود انتخاب نمائید. یک ترفند ساده در آرایش کردن این است که با کمی لبخند برجستگی گونه‌هایتان را مشخص نمائید و سپس مقداری رژ گونه به این برجستگی‌ها بزنید و در سمت شقیقه پخش نمائید. به یاد داشته باشید صورت خود را خیلی سرخ و سفید ننمائید و طبیعی رژگونه را استفاده نمائید.

استفاده از رژ لب و خط لب

رنگ رژ لب از آنجایی که در صورت می‌تواند خیلی نمایان باشد و یا بصورت طبیعی جلوه کند. بستگی به سلیقه شما دارد و شما می‌توانید مطابق با برنامه یا مهمانی‌که پیش‌رو دارید، رنگ آن را انتخاب نمائید. مثلا برای مهمانی شب بهتر است از رژ لب تیره استفاده نمائید. برای برنامه‌های دورهمی نیز می‌توانید از رژهای مایع استفاده نمائید.

جهت استفاده از خط لب، پیدا کردن رنگی که با رژ لب شما مطابقت داشته باشد خیلی کار سختی نیست. در استفاده از خط لب، بعضی از رنگ‌های طبیعی هستند که با رژ لب شما همخوانی دارند. توصیه می‌شود قبل از استفاده از رژ لب، از خط لب نیز استفاده نمائید، اینکار باعث می‌شود رژ لب را مرتب بزنید.

استفاده از سایه چشم

سایه‌های مات از دسته سایه‌های چشم جزء سایه‌هایی است که با هر نوع پوستی سازگاری دارد. در واقع پوست را صاف و نگاه را زیباتر جلوه می‌دهد. در این میان رنگ‌های قهوه‌ای  و خاکستری، جزء رنگ‌هایی است که مورد پسند همگان است برای استفاده از سایه چشم ابتدا پشت پلک نزدیک به مژه‌ها را با کانسیلر بپوشانید سپس از سایه استفاده نمائید این‌کار سبب می‌شود که سایه اثر بیشتر و در نتیجه دوام بیشتری نیز داشته باشد.

با یک رنگ روشن پشت پلک را یکدست بپوشانید و سپس از یک رنگ تیره برای پلک خود انتخاب نمائید.

گرچه انتخاب این رنگ سلیقه‌ای است شما می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که به رنگ چشم و صورت شما بیاید.

استفاده از خط چشم

خط چشم‌ها شامل دو دسته هستند: خط چشم‌های مدادی و خط چشم‌های مایع.

خط چشم های مدادی نسبت به خط چشم های مایع دوام بیشتری دارد و در کنترل استفاده از آن تسلط بیشتری دارید. این دسته از خط چشم مقاومت بیشتری در برابر آب بر روی چشمان شما دارد.

استفاده از ریمل

ابتدا قبل از استفاده از ریمل، شما می‌توانید از یک فر مژه استفاده نمائید و مژه های خود را فر کنید. اینکار جهت زیباتر‌شدن مژه‌های شما در استفاده از ریمل می‌شود. سعی کنید با دقت ریمل بزنید و سایه پشت چشم را خراب ننمائید در استفاده از ریمل، گوشه‌ی بیرونی مژه‌ها را به خوبی ریمل بزنید.

به ابروهای خود شکل دهید

می‎توانید جهت شکل دادن به اَبرو به آرایشگاه رفته و به ابروهای خود شکل دهید. زین پس جهت مرتب کردن مداوم آنها در خانه، به کمک شانه ابرو، ابروهایتان را مرتب و تمیز نمائید.

امیدوارم با این نکاتی که در اختیار شما گذاشتیم بتوانید میکاپ زیبایی بر روی چهره خود ایجاد نمائید.

دکتر فاطمه حبشی

در هر عصری، زیبا بودن، معنا و مفهوم خاص خود را دارد. شاید در عصر ما، زیبایی همان چیزی است که اکنون به دنبال آن هستیم. چیزی که، باعث شده است کلینیک زیبایی را تاسیس کرده و میزبان زیبارویانی چون شما باشیم. امیدواریم که همواره بدرخشید و شاداب‌تر، جوان‌تر و زیباتر از همیشه بمانید. در صورتی که نیاز به راهنمایی یا مشاوره دارید با 09120311317 در ارتباط باشید. منتظر دیدارتان در کلینیک هستیم 😊

تاکنون ۲ دیدگاه برای این مبحث ارسال شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *